HAKKIMIZDA

Firmamızın tarihi 1940’lı yıllara dayanmaktadır. 

O yıllarda dedemiz Mehmet Emin Baydal, zeytinyağı ve bal ticaretini eski Pazar yerinde ve Mandalya kasabasında yapmıştır. Babadan oğula geçen bu ticaret, şu anda üçüncü nesil kuşaktan Levent Baydal tarafından günümüze kadar gelmektedir.

Dede mesleği olan zeytin ve zeytinyağı ticaretine 1990’lı yıllarda başladık. İl etapta zeytin ve zeytinyağı alım-satımı, sonrasında yöremizdeki çiftçilerden buğday, mısır, pamuk alım-satımı ticareti ile yola çıktık.

2006 yılında Milas zeytinyağının değerini daha da ön plana çıkarmak için Milas’ta LABRANDA ve DALINDAN markaları ile zeytinyağını ambalajlı olarak üretmeye ve pazarlamaya başladık.


Doğal üretim yapmak, alıcımıza kaliteli ürün satmak misyonumuzla çıktığımız bu yolda Milas ve çevre köylerinde organik üretimi  yaygınlaştırmak için gerekli çalışmaları yürütmekteyiz. 

Labranda firması olarak zeytin türünün en eski çeşidi olan, nefaset ve aroma zenginliğini içinde bulunduran Milas Memecik zeytin türünün  coğrafi işaret tescilini başarıyla aldık. Üretimlerimizi soğuk sıkım, organik olarak coğrafi işaretli memecik tipi zeytinden yapmaktayız. 

Bilgilerimizi çağımızın gerektirdiği teknolojilerle birleştirerek zeytinyağı üretiminde iddialı konuma geldik. Ürettiğimiz bu zeytinyağlarımızı mutfaklarınızataşımanın, sofralarınıza lezzet katmanın mutluluğu içindeyiz. Farklı damak tatlarına hitap eden doğanın mucizesi zeytinyağını sizlere sunmaktan gurur duyuyoruz.

Ayrıca buğday, mısır ve pamuk ticaretimizi de geniş bir kapasiteye yayarak borsa üzerinden gerçekleştirmekteyiz. 

Doğanın bir mucizesi ve bizlere armağanı olan zeytinin sadece yemeklik olarak kullanılmasının yanında, yine insan sağlığına faydalı olacak kozmetik alanında da üretimler yapmaya başladık. Zeytin çiçeğinin özünden üretilerek kozmetik alanında kullanılmak amacıyla sıvı sabun, şampuan, saç kremi, duş jeli, vücut losyonu, el ve cilt kremlerinin üretimini de yapmaya başladık. Bunun yanında zeytin çiçeği kolonyasının da üretimine başladık.Bu ürünlerimiz çeşitli ambalajlarla da satışa sunulmuştur.

Sizlere daha iyi hizmet sunmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.